Головна » Статті » ЗНО/НМТ

У розділі матеріалів: 7
Показано матеріалів: 1-7

Національний мультипредметний тест (НМТ) у 2024 році заплановано провести протягом 14 травня — 19 липня. Такий період визначено наказом Міністерства освіти і науки України.

Окрім цього, зазначеним наказом затверджено перелік навчальних предметів, із яких відбудеться тестування. Також передбачено, що НМТ міститиме два блоки: основний, до якого увійдуть три обов’язкові навчальні предмети, і додатковий, що міститиме завдання з одного навчального предмета на вибір. Обов’язкові  — українська мова, математика та історія України, на вибір — українська література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька, французька), біологія, фізика, хімія та географія.

Для кожного учасника тестування проходитиме в один день у два етапи. Під час першого етапу, який триватиме 120 хвилин, потрібно буде виконати завдання з української мови та математики, а під час другого, теж тривалістю 120 хвилин, —  з історії України та навчального предмета на вибір, вказаного під час реєстрації для участі в НМТ. Між етапами буде 20-хвилинна перерва

 

ЗНО/НМТ | Переглядів: 50 | Додав: 1106ivanitskaya1106 | Дата: 05.02.2024 | Коментарі (0)

Для вступу на бакалаврський (магістерський – для медицини) рівень вищої освіти цьогоріч абітурієнтам потрібно буде пройти національний мультипредметний тест (НМТ). Минулого року вступникам було запропоновано скласти лише обов’язкові предмети. Цьогоріч інструмент оцінювання доопрацьовано.

НМТ міститиме три блоки завдань, два з яких – обов’язкові, а третій – на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети – українська мова й математика, а на вибір – історія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія та фізика. Предмет, тестування з якого вступник бажатиме пройти на вибір, він зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ. 

Із міркувань безпеки ухвалено таке рішення: НМТ проходитиме в один день. Тестування триватиме 180 хвилин, отже, на кожний блок відведено по 60 хвилин. Зауважимо, що учасники зможуть самостійно розподіляти свій час, тож ті з них, хто швидше виконає завдання з української мови або математики, зможе довше попрацювати над блоком з предмета на вибір.

Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник отримає інформацію про кількість тестових балів за кожний блок. Для конкурсного відбору будуть використовувати результати виконання кожного блоку, переведені в шкалу 100–200 балів. Таблиці переведення Міністерство освіти і науки затвердить завчасно. Отже, одразу після тестування учасник знатиме не тільки кількість набраних ним тестових балів, а й зорієнтується в тому, якими є його результати для вступу. Для всіх спеціальностей буде встановлено коефіцієнти до результатів кожного блоку НМТ. Інформація про значення цих коефіцієнтів міститиметься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році. Цей документ буде затверджено невдовзі. Для отримання результату за шкалою 100-200 балів з кожного блоку НМТ потрібно набрати не менше 10% від загальної кількості тестових балів.

Реєстрація для участі в оцінюванні проходитиме у квітні. Український центр оцінювання якості освіти забезпечить безпаперову реєстрацію. Вступники матимуть змогу скористатися спеціальним сервісом на сайті цієї установи.  Усі етапи реєстрації будуть докладно описані на сайті Центру.  

Наразі передбачено проведення двох сесій НМТ: основної і додаткової. Основна проходитиме в червні, додаткова – в червні – липні. У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії. 

Як і в минулому році, НМТ відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами. Про те, у яких саме країнах проходитиме оцінювання, ми повідомимо згодом. Ворог продовжує атакувати наші міста, тож, як і минулого року, тестування призупинятимуть під час повітряних тривог і продовжуватимуть лише після повернення учасників і працівників ТЕЦ із укриттів.  

Учасники зможуть самостійно вибирати третій предмет НМТ. Він буде універсальним, тобто абітурієнт зможе вступити на будь-яку спеціальність із тим предметом, який він вибрав. Утім для вступу на різні спеціальності до результатів НМТ буде застосовано різні коефіцієнті. Якщо абітурієнт  вступатиме на правничий напрям підготовки – більшу вагу матиме результат з історії України, аніж з біології, а на медичний – навпаки. 

У тестуванні з історії України у 2023 році учасники працюватимуть із завданнями, що стосуватимуться подій другої половини XVI – початку ХХІ ст.

У тестуванні з іноземних мов не буде завдань з відкритою формою відповіді, як не буде і завдань з аудіювання. Принагідно зауважимо: Український центр оцінювання розвиваємо тестову платформу, тож подібні завдання обов’язково стануть  доступними на ній у майбутньому. 

Як і минулого року, під час роботи з тестами з математики вступники зможуть користуватися довідковими матеріалами. 

Український центр оцінювання якості освіти не пізніше травня 2023 року підготує демонстраційні варіанти всіх блоків НМТ, тож учасники зможуть ознайомитися з форматом тестування і попрактикуватися у виконанні завдань. 

Замість результатів НМТ 2023 року можна буде скористатися результатами НМТ 2022 року або результатами ЗНО 2021 чи 2020 року.

Цьогоріч здобувачі повної загальної середньої освіти не проходитимуть державну підсумкову атестацію.

ЗНО/НМТ | Переглядів: 100 | Додав: 1106ivanitskaya1106 | Дата: 28.03.2023 | Коментарі (0)

Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено календарний план організації та проведення у 2023 році національного мультипредметного тесту (НМТ). 

Тестування проходитиме у дві сесії:

  • основна: 5 червня – 23 червня;
  • додаткова: 11–24 липня.

Відповідно до наказу реєстрація осіб для участі в основній сесії НМТ триватиме з 3 квітня до 3 травня 2023 року.

До 7 травня 2023 року зареєстрований учасник матиме змогу в персональному кабінеті внести зміни (вибрати інший предмет додаткового блоку чи змінити населений пункт в Україні/ за кордоном, у якому він бажає пройти НМТ).

У додатковий період (5–12 червня) зможуть зареєструватися  особи, які не змогли з поважних причин зареєструватися для проходження НМТ під час основного періоду реєстрації; реєструвалися в основний період реєстрації, але яким було відмовлено в реєстрації для участі.

Не пізніше ніж за десять календарних днів до початку проведення основної сесії НМТ для зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх персональних сторінок запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж додаткової сесії НМТ матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування не пізніше ніж за три календарних дні до проведення додаткової сесії НМТ. 

Інформацію про результати основної сесії НМТ за шкалою 100–200 балів буде розміщено на персональних сторінках учасників тестування до 28 червня 2023 року, додаткової сесії – до 29 липня 2023 року.

ЗНО/НМТ | Переглядів: 104 | Додав: 1106ivanitskaya1106 | Дата: 28.03.2023 | Коментарі (0)

Департамент з гуманітарних питань міської ради повідомляє, що фахівцями освітнього порталу Освіта.ua відповідно до діючих вимог до написання власного висловлення на зовнішньому незалежному оцінюванні з англійської мови (одне з найважливіших завдань у тесті ЗНО) розроблено збірник матеріалів стосовно того, як краще діяти на зовнішньому незалежному тестуванні при написанні власного висловлення.

Подані у цьому посібнику матеріали допоможуть пройти своєрідний прискорений курс підготовки до написання власного висловлення на ЗНО з англійської мови.

Інформація стосовно різноманітних аспектів написання власного висловлення подана у вигляді відповідей на запитання, які найчастіше турбують випускників – учасників тестування.

Працюючи із цими матеріалами, ви можете обрати саме ті питання, які вас цікавлять найбільше, швидко отримати відповіді на них, а також ознайомитися з різноманітними порадами, прикладами тощо. У такий спосіб ви зможете ефективно використати той час, що залишився до дня тестування, і якісно підготуватися до написання власного висловлення.

Збірник матеріалів можна знайти за посиланням на сайті Освіта.ua або за прямим посиланням: https://ru.osvita.ua/test/training/english/55350/

ЗНО/НМТ | Переглядів: 162 | Додав: 1106ivanitskaya1106 | Дата: 05.01.2022 | Коментарі (0)

Департамент з гуманітарних питань міської ради повідомляє, що на сайті Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) опубліковано «Путівник учасника ЗНО-2022», під час розробки якого команда фахівців проаналізувала всі запити та найпоширеніші запитання, отримані протягом кількох років.

Путівник учасника ЗНО – це універсальний довідник, який дасть відповідь на будь-яке запитання, що може виникнути до, під час, або після тестування. У ньому зібрано всю потрібну інформацію, яка для зручності згрупована за форматом «запитання ‒ відповіді». Для того щоб полегшити пошук потрібної сторінки на сайті, текст у путівнику залінкований та містить QR-коди, до того ж за бажанням путівник можна завантажити у PDF-форматі та роздрукувати.

Ознайомитися з Путівником можна на сайті УЦОЯО (https://testportal.gov.ua/) або за прямим посиланням: https://testportal.gov.ua/putivnyk-uchasnyka-zno/.

 Звертаємо увагу, що реєстрація на пробне ЗНО-2022 розпочнеться 5 січня та триватиме по 22 січня 2022 року, вартість проведення пробного ЗНО на території області складатиме 285 грн за одне тестування.

ЗНО/НМТ | Переглядів: 152 | Додав: 1106ivanitskaya1106 | Дата: 05.01.2022 | Коментарі (0)

Відповідно до інформації, розміщеної на сайті osvita.ua, визначено перелік спеціальностей, на які необхідні результати ЗНО з української літератури. Так, у 2022 році вступникам до закладів вищої освіти пропонується на вибір два тести зовнішнього незалежного оцінювання: тест з української мови та тест з української мови та літератури.

Вступ на більшість спеціальностей передбачатиме проходження зовнішнього оцінювання з української мови, натомість для вступу на спеціальності з підвищеними вимогами до гуманітарних знань абітурієнти мають скласти тест з української мови і літератури. Результати цього тесту можуть використовуватись замість результатів зовнішнього оцінювання з української мови.

Абітурієнтам, які планують вступ на інші спеціальності, буде достатньо результатів ЗНО з української мови.

Перелік спеціальностей, для вступу на які необхідні результати тесту ЗНО
з української мови та літератури:


 

 

 

 

ЗНО/НМТ | Переглядів: 167 | Додав: 1106ivanitskaya1106 | Дата: 05.01.2022 | Коментарі (0)

Департамент з гуманітарних питань Кам’янської міської ради повідомляє, що Наказом Міністерства освіти і науки України №1166 від 02.11.2021 затверджено Календарний план організації та проведення у 2022 році ЗНО, відповідно до якого:

Реєстрація на ЗНО триватиме з 1 лютого до 9 березня 2022 року.

Реєстрація для проходження ДПА у формі ЗНО відбуватиметься до 1 березня 2022 року.

Випускники мають обов’язково пройти ДПА у формі зовнішнього оцінювання з чотирьох навчальних предметів: 

  • українська мова або українська мова і література – за вибором випускника;
  • математика (з урахуванням рівня навчання);
  • історія України (період ХХ – початок ХХІ ст.) або іноземна мова
    (з урахуванням рівня навчання) – за вибором випускника;
  • четвертий предмет  – за вибором випускника (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Аби правильно визначити, які предмети треба скласти для вступу в заклад вищої освіти, учасникам потрібно ознайомитися з переліком конкурсних предметів ЗНО на обрану спеціальність. Такий перелік передбачений Умовами прийому до закладів вищої освіти.

У 2022 році кожен зареєстрований учасник має право безкоштовно пройти зовнішнє незалежне оцінювання щонайбільше з п’яти предметів. 

  • Завантаження запрошення-перепустки зареєстрованими учасниками зі своїх інформаційних сторінок, де буде зазначено час і місце проведення тестувань – до 29 квітня 2022 року.

 

ЗНО/НМТ | Переглядів: 175 | Додав: 1106ivanitskaya1106 | Дата: 05.01.2022 | Коментарі (0)