Важливе місце у виховній діяльності закладів освіти міста належить вихованню любові і дбайливого ставлення до рідної землі, – своєї “малої батьківщини”, її історії, поваги до народних традицій і звичаїв, любові до рідної природи. Нема в людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилась, землі, на якій зросла… Щоб по-справжньому любити рідний край, його слід добре знати, необхідно вивчати його історію, мову, культуру. У зв’язку з цим одним з пріоритетних напрямів патріотичного виховання молоді є краєзнавство.
Учасники експедиції «Моя Батьківщина – Україна» проводять краєзнавчу, пошукову, науково-дослідницьку роботу, збирають емпіричні дані, фактичний матеріал, статистичну інформацію під час походів, експедицій, роботи в бібліотеках та архівах.
В жовтні 2021 року підбито підсумки міського етапу щорічної Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна».
Засідання журі конкурсу відбулося на базі Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді «Горицвіт» з дотриманням санітарно-гігієнічних вимог, протиепідемічних заходів на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).
Журі акцентує увагу, що, порівняно із результатами експедиції попередніх років, значно зменшилася загальна кількість представлених робіт.
Переможцями міського етапу зазначеної експедиції у 2021 році визнано:
за напрямом «Духовна спадщина мого роду»
- Квітченко Маргариту, Крисань Дар’ю, учениць СЗШ № 18 за роботу «Історія Кам’янського крізь призму музеїв закладів освіти» (керівник Клєвцова А. Ф.);
за напрямом «З попелу забуття»
- Демченко Анастасію, ученицю НВО-ліцей НІТ за роботу «Становище остарбайтерів та в’язнів нацизму з міста Дніпродзержинська (1941 – 1946): за спогадами очевидців»;
за напрямом «Козацькому роду нема переводу»
- Колесник В., Задорожню Н., Лазоренко Є., Потоцьку Т., Приходько К., Русанова А., Степанову М., Тур П., Тараненко Т., учнів СЗШ № 25 за роботу «Галушківка – обітниця козацтва» (керівник Чернецька Н.О.);
за напрямом «Із батьківської криниці»
- пошукову групу СЗШ № 40 за роботу «Свята, що нас об’єднують» (керівник Тахтарова С.С.);
за напрямом «Геологічними стежками України»
- Левченка Максима, учня ліцею № 13 за роботу «Використання гірських порід в будівництві на території м. Кам’янського» (керівник Левченко Т.М.);
за напрямом «Географія рідного краю»
- Баудіна Івана, учня СЗШ № 23 за роботу «Дослідження несприятливих геологічних процесів природного та антропогенного характеру в межах Дніпропетровської області» (керівник Бень М. Я.).
Вітаємо переможців і бажаємо всім нових успіхів! |