Головна » Статті » Дошкільні навчальні заклади » Новини дошкільної освіти

СЕМІНАР ДЛЯ КЕРІВНИКІВ НВК ТА ДНЗ

  На початку роботи колеги з 32 закладів освіти міста оглянули міні-виставку робіт педагогів, вихованців та батьків закладу «Родзинки нашого колективу».

Спеціалісти департаменту  з гуманітарних питань інформували учасників щодо управлінської підтримки нововведень по забезпеченню  плавного, природного переходу дитини від позиції дошкільника до позиції молодшого школяра.

Директор закладу Полторакіна Н.Ю. презентувала досвід «Ефективність вирішення психолого-педагогічних проблем наступності у сучасній неперервній освіті в СНВК №5 «Дніпряночка»  засобами інноваційної діяльності».

У практичному модулі учасникам семінару було запропоновано переглянути та проаналізувати:

- заняття в дошкільному відділені: «Використання технології ед’ютейнменту під час  навчання дітей старшого дошкільного віку елементам грамоти»; «Використання нетрадиційних методів арттерапії як засобу розвитку зв’язного  словника у дітей старшого дошкільного віку» ; «Формування національно-патріотичної свідомості майбутніх школярів шляхом використання мнемотехнології для розвитку продуктивного мислення і довготривалої пам’яті»; «Формування емоційної готовності до навчання в школі на занятті з розвитку мовлення у дітей із ЗНМ для підвищення рейтингу і самооцінки»;

-  уроки в початковій школі  з навчання грамоті «Здійснення наступності під час навчання грамоті  між дітьми старшого дошкільного віку та першокласників»; з української мови «Формування мотиваційної сторони наступності четверокласників для переходу до середньої школи засобами дослідницько-партнерської діяльності та арттерапії»; інтегрований урок з математики з використанням англійської мови «Використання інформаційно-комунікаційних компетенцій педагога в організації навчального процесу».

Цікаві форми роботи з дітьми та майтер-класи з учасниками семінару провели соціальний педагог Шапошнікова С.В. «Забезпечення соціальної зрілості та навчальної мотивації випускників початкових класів засобами нетрадиційних методик» і практичний психолог Сисоєва К.В. «Використання засобів арттерапії в організації психологічного супроводу адаптації  та зняття тривожності першокласників».

Захід традиційно завершився творчим звітом вихованців, колективу та музичного керівника Зеленіної О.І.  «Наступність у розвитку творчих здібностей дітей старшого дошкільного віку та молодших школярів».

  Підводячи підсумки роботи, директор департаменту з гуманітарних питань Ошищенко Т.Я. зазначила «Перехід початкової школи на новий зміст і структуру роботи необхідно забезпечити нерозривним зв'язком дошкільної та початкової освіти. Для досягнення високих освітніх рівнів важливим є створення у місті життєздатної системи безперервного навчання і виховання: об'єднання дошкільного закладу і школи. Представлений досвід роботи колективу СНВК №5 «Дніпряночка» свідчить, що таке об'єднання дає можливість успішного розв'язання завдань організаційно-педагогічного значення; ефективного здійснення процесу соціалізації та адаптації дошкільників з особливими освітніми потребами до нових умов, ефективного використання і поліпшення навчально-матеріальної бази»

«Школа не повинна вносити різкого перелому в життя дитини. Нехай, ставши учнем, дитина продовжує робити сьогодні те, що робила вчора. Нехай нове появляється в житті поступово і не збентежує лавиною переживань».

Категорія: Новини дошкільної освіти | Додав: pula (17.11.2016)
Переглядів: 432 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar