Головна » Статті » Дошкільні навчальні заклади » Новини дошкільної освіти

ОБГОВОРЕННЯ НАУКОВО-МЕТОДИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НОВОЇ РЕДАКЦІЇ БАЗОВОГО КОМПОНЕНТА ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
На засіданні обговорювали питання щодо науково-методичного супроводу Базового компонента дошкільної освіти та проблеми, з якими стикаються практики при організації освітнього процесу у дошкільних навчальних закладах.

Під час засідання особливу увагу було приділено видавничій діяльності у галузі дошкільної освіти. Адже сьогодні актуальним є питання щодо дотримання вимог до змісту всіх видань для дітей дошкільного віку, їхніх батьків та педагогів.

Борис  Жебровський зазначив, що мова дитячого видання ― це особливий різновид літературної мови, тому вона має свої засоби виразності, дієвості, емоційності, свої естетичні ідеали. Значним недоліком більшості нинішніх дитячих видань є нерозуміння потреб маленького споживача. Суспільству необхідно зробити все, щоб діти відчували до себе повагу та розуміння. Це потребує величезної відповідальності всіх дорослих.

Усі учасники засідання зійшлися  на тому, що науково-методичне забезпечення організації життєдіяльності дітей має відповідати вимогам сьогодення. 

Під час засідання Ніна Омельяненко озвучила декілька пропозицій. Зокрема, вказала на необхідність розроблення положення про єдині вимоги до розробки програм, навчально-методичних посібників. Окрім того наголосила, що працівники дошкільних навчальних закладів звикли вірити тому, що надруковано у професійних виданнях, тому керівники, головні редактори всіх без винятку видавництв мають нести персональну відповідальність за кожне надруковане слово у тому виданні, яке вони очолюють чи редактором якого є. Нині це є слушною пропозицією, оскільки трапляються випадки, коли надрукована інформація є неправдивою чи неперевіреною. Відповідно, для працівників освіти наслідки використання таких публікацій є негативними. Також на засіданні прозвучала пропозиція створити готові плани для вихователів, на що Ніна Омельяненко відповіла, що це звузуть творчість вихователів і «поставить їх у певні рамки», тому запропонувала створити шаблони планіву для вихователів, які вони зможуть використовувати під час створення власних.

Голова правління ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» звернула увагу на те, що часто у виданнях для працівників дошкільної освіти публікують роботи науковців, які є фахівцями у галузі початкової освіти. На думку Ніни Омельяненко варто надавати значення цьому питанню. Адже кожен має надавати рекомендації з тих питань, з тих питань з яких він є фахівцем. Також Ніна Омельяненко запропонувала активізувати інформаційну роботу серед педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів щодо невикористання у роботі неперевіреної науково-методичної літератури. Можливо навіть провести з цією метою певну акцію «Увага! Підробка!». 

На завершення засідання Борис Жебровський сказав: «Майбутнє твориться в дитинстві, і від того, якими книжками та якою поезією чи прозою виховуватимемо своїх дітей, підростаюче покоління, значною мірою залежатиме і подальший стан розвитку українського суспільства». 

Категорія: Новини дошкільної освіти | Додав: pula (23.01.2013)
Переглядів: 956 | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
avatar