Головна » 2018 » Сентябрь » 7 » ВСЕУКРАЇНСЬКА ТУРИСТСЬКО-КРАЄЗНАВЧА ЕКСПЕДИЦІЯ З АКТИВНИМ СПОСОБОМ ПЕРЕСУВАННЯ «МІЙ РІДНИЙ КРАЙ»
07:39
ВСЕУКРАЇНСЬКА ТУРИСТСЬКО-КРАЄЗНАВЧА ЕКСПЕДИЦІЯ З АКТИВНИМ СПОСОБОМ ПЕРЕСУВАННЯ «МІЙ РІДНИЙ КРАЙ»

Закінчився черговий  етап Всеукраїнської туристсько-краєзнавчої експедиції з активним способом пересування «Мій рідний край». Вихованці центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді«Горицвіт» (під керівництвом педагогів ЦТКЕУМ «Горицвіт» Горбоноса Р.О. та Клєвцової А.Ф.) досліджували річку Оріль та її береги. В червні разом з батьками був організований водний похід ІІ ступеня складності.Спортивна складність походу залежить від технічної трудності перешкод на маршруті, довжини та тривалості походу.

У більшості виника питання: «Якщо похід був у червні, то чому згадали тільки зараз?» Спробуємо пояснити…

Експедиція з активним способом пересування – це більше ніж просто похід, основним завданням експедиції є проведення краєзнавчої роботи, тобто вивчення довкілля, історії краю та його мешканців.Кожна з експедицій складається  з підготовки (пошуково-дослідницької роботи, оволодіння спортивними навичками тощо), безпосередньо походу та камеральної обробки матеріалів і триває майже рік (активна частина з 1 вересня поточного року до 31 серпня наступного року, звіт на конкурс необхідно здати до 1 листопада).

Цього разу ми працювали над темою «Фізико-географічне дослідження   річки   Оріль (старе і нове русло)  в районі перетину з каналом Дніпро – Донбас (річкова долина – Придніпровська низовина Східно-Європейської рівнини, Кобиляцький район Полтавської області та Царичанський і Петриківський райони Дніпропетровської  області).

І хоч не всі учасники почали вивчати в школі географію, біологію та вони могли спостерігати і порівнювати. Наприклад, набрали воду з річки і порівняли з тією, що купили в аптеці: колір,запах, прозорість значно відрізняються… були й інші дослідження, детальний матеріал викладемо у звіті. Найголовніше: вихованці центру зрозуміли, що потрібно охороняти не тільки цю річку, а взагалі міняти відношення людей до природи.

Ми подорожували на розбірних і надувних байдарках, тому необхідно було знати техніку туристського веслування. Наприклад, як правильно пройти під мостом… Екіпажі подолали кілька завалів, де потонулі дерева перегородили річку. Дорослі розчищали невеликі проходи і проводили човни по черзі.  Навіть після повернення, у всіх учасників походу емоції переливаються через край.

А ще в таких експедиціях діти і дорослі разом навчаються  вирішувати життєві ситуації, долати побутові незручності, взаємодіяти з колективом, спілкуватися. Також було проведено кілька заходів, через які виховувалась дбайливе ставлення до природи та любов до нашої рідної розмаїтої України.

Наступного разу запрошуємо і вас взяти участь у цій надзвичайно цікавій експедиції.

Переглядів: 20 | Додав: pula | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar