Головна » 2017 » Ноябрь » 15 » УКРАЇНА- КРАЇНА НЕСКОРЕНИХ
11:37
УКРАЇНА- КРАЇНА НЕСКОРЕНИХ

«Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова…» - писав Панас Мирний. І це справді так. Українська мова є найціннішим скарбом нашої нації. Вона може втішити серце, загоїти душевні рани, не дарма її називають солов’їною.

Щорічно 9 листопада для учнів  3 - 11 класів шкіл міста проводиться І етап Міжнародного конкурсу знавців української мови   імені славетного мецената Петра Яцика. Вшановується пам’ять Нестора-літописця, бо вважається, що саме з нього почалася писемна українська мова. Щоб перевірити, як добре вони знають рідну мову, учні  школи беруть участь у написанні Всеукраїнського диктанту національної єдності, який проводить Українське радіо. Традиційними стали виставки плакатів та малюнків, інформаційні хвилинки тощо.

Родзинкою дня стало проведення на базі КЗСЗШ №35 загальноміського свята  « Україна - країна нескорених», яке пройшло у формі перформансу. На заході були присутні шановані гості:заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів В.В.Мелешко, директор департаменту з гуманітарних питань міської ради Т.Я.Онищенко, методист методичного кабінету департаменту з гуманітарних питань Т.П.Згама, вчителі та учні шкіл міста. Активну участь у перформансі брали учні та вчителі технічного ліцею,  НВО- ліцею НІТ№2, шкіл № 22,35,38, 30,9, гімназії 39.

Усі присутні затамували подих, запанувала тиша,захід розпочався із молитви до мови- мудрої Берегині народу, що згуртовує його,тримає на неосяжній висоті небесного олімпу волелюбності і гордості духу.

 На очах забриніла сльоза, сльоза смутку та гордості, коли ми почули проникливі рядки з поезії Баранова «До українців», у виконанні одинадцятикласниці технічного ліцею. Рідну мову знищували 400 разів, але вона встала з колін. Про унікальність української мови розповіли учні СЗШ № 35 , продемонструвавши присутнім відеодослідження «Історична правда про мову». Україні судилося зазнати багато поневірянь, але сила українського духу незламна. На святі лунали українські пісні, запальні українські танці, глядачі дізналися про славетних синів та дочок , які боролися за самобутність рідної мови. У просторі плину століть часом з’являються постаті, якими пишається світ.  Вчителі- історики (Д.А.Занков, С.О.Пацюк) розповіли громаді про Гальшку Гулевичівну та Петра Яцика, які увійшли в історію як щедрі меценати.  Не можливо було не згадати ім’я Великого Каменяра Івана Франка, який знав більше 14 мов, але найріднішою для нього була українська. Переконали присутніх у цьому гімназисти.  «Божа іскра», «непересічна особистість» такими словами розпочали свій виступ учні СЗШ №9, презентуючи творчість «квіткової іконописиці» Катерини Білокур.

«Я мріяла , що в Україні мене  почують…» Таким було бажання вимушеної американки , українського походження Квітки Цісик, про яку розповіли учні СЗШ №35.

Своїми поезіями поділилися із присутніми молоді таланти міста Д.Занков та учень 4 класу СНВК №5 Кравченко Іванко.

«Хто звідки, хто з нас свої, хто чужі? Не зможе ніщо наш союз розірвати, бо ми-Соборна країна»- такими словами розпочали свій виступ вихованці сзш №38, довівши:

Україна- це рідний наш дім,

Ми живемо на одній Батьківщині

І хоч розлучити нас прагнуть , та ми-

Діти пісенної святої України.

Кульмінацією дійства було звернення матінки –мови (Калиновська А.В.,учитель української мови та літератури СЗШ №22) до молодого покоління українців. Перформанс закінчився фінальною піснею учнівського хору учнів НВО-ліцею НІТ №2.

Ми переконалися, що  українська мова для нас – це живе слово, диво калинове, що ми звемо національним духом українців. Щоб відчути це диво – треба лише впустити цей дух у свою свідомість. Лише впустити...

Переглядів: 105 | Додав: pula | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar