Головна » 2017 » Июль » 13 » СВЯТКУВАННЯ ДНЯ ІВАНА КУПАЛА В ДИТЯЧИХ САДКАХ МІСТА
16:00
СВЯТКУВАННЯ ДНЯ ІВАНА КУПАЛА В ДИТЯЧИХ САДКАХ МІСТА

У розпал літньої оздоровчої кампанії в дитячих садках міста пройшло святкування Дня Івана Купала «Ой, на Івана, ой, на Купала», яке є одним із найпоетичніших свят українського обрядового календаря. Стародавнє та магічне свято Івана Купала дошкільнята звикли відзначати кожного року. І кожного року дітлахи та їхні виховательки плетуть купальські віночки, одягають вишиванки, виготовляють головних персонажів свята – Купало та Марену. Педагоги професійно і весело знайомлять дітей з історією та народними традиціями святкування українцями дня Івана Купала, закріплюють знання купальських пісень, українських народних хороводів, уміння виразно читати вірші напам’ять. У віночках, сплетених з любов’ю, дівчата водили хороводи, а сильні і сміливі хлопці азартно стрибали через імітоване вогнище.

Особливо сподобалися малюкам веселі пустотливі герої свята, які в кожному закладі були свої: Баба Яга, Водяний, Лісовик. Разом з ними діточки показали свою кмітливість, відгадуючи загадки, грали в рухливі ігри на розвиток швидкості реакції. В естафетах дошкільнята змагалися в спритності, силі, вправності: переносили воду в маленьких відерках, переливали воду з однієї судини в іншу, стрибали через «вогнище», літали на «мітлі». Веселі, пустотливі герої водили разом із дітьми хоровод і співали пісні.

На завершення всі учасники свят обігрували народну пісню  „На Івана на Купала”)

„На Івана на Купала що Іван діє?”

„Гречку сіє!”

У нашої гречки гарні вершечки.

„На Івана на Купала що Іван діє?”

 „Пшеницю сіє!”

У нашої пшениці  жовті косиці.

Годі, Іванку, тобі копатися,

Йди, Іванку, з нами гратися

Основою свята стало збагачення дітей позитивними емоціями, формування у дошкільників почуття національної свідомості, виховування почуття любові до рідного краю. Педагогічні колективи ретельно підійшли до організації та святкування найпоетичнішого літнього свята українського народу, залучивши батьків вихованців до його проведення.

Фото надано СДНЗ №21 «Струмочок» (зав.Коваленко В.М.)  та ДНЗ №15 «№Світоч» (зав. Стеблина Т.Б.)

Переглядів: 84 | Додав: pula | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar