Головна » 2018 » Февраль » 7 » СЕМІНАР ЗАВІДУВАЧІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
14:12
СЕМІНАР ЗАВІДУВАЧІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

31 січня 2018 року в ДНЗ-ЦРД № 35 «Попелюшка» зібралися завідувачі закладів дошкільної освіти для обговорення проблеми «Інформаційно-комунікаційні технології в системі заходів супроводження дитини з особливими освітніми потребами». Семінар ініційований департаментом з гуманітарних питань з метою обміну досвідом роботи щодо формування інформаційно-освітнього середовища, впровадження ІКТ в освітній та корекційно-розвивальний процеси, підвищення мотивації до використання ІКТ в діяльності закладів.

Завідувач ДНЗ-ЦРД №35 «Попелюшка» Кучер В.І. у привітальному слові наголосила, що колектив закладу, який має багату та цікаву історію, радо зустрічає гостей та залюбки поділиться тим досвідом, який напрацювали педагоги.

Відкриваючи семінар, головний спеціаліст департаменту з гуманітарних питань Попова Ю.П. актуалізувала проблему інформатизації освіти як чинника розвитку інноваційного дошкільного закладу та акцентувала увагу керівників на важливості формування ІКТ-компетентності педагогів, що є вимогою часу.

Інформаційно-освітній блок семінару розпочався відеофільмом«У просторі дитинства «Попелюшка» - виховуємо, навчаємо, розвиваємо», під час перегляду якого присутні познайомились з системою корекційно-розвивальної роботи закладу; специфікою роботи корекційних педагогів.

Вихователь-методист ДНЗ-ЦРД №35 «Попелюшка» Сєлуянова Л.Г. у виступі-презентації зазначила, що використання ІКТ – один із ефективних засобів поліпшення якості освіти та підняла гостре питання забезпечення якісним медіапродуктом корекційно-розвивального простору дошкільного закладу, який би задовольняв потреби дітей відповідно до вікових особливостей. Вчитель-дефектолог Мінченко Т.Д. презентувала власний досвід роботи на тему «Електронне документування – альтернатива ведення документації корекційних педагогів».

У пізнавально-практичному блоці семінару було представлено:

  •  індивідуальні форми роботи вчителями-логопедами Горчак І.М. «Корекція звуковимови дітей із ЗНМ та автоматизація сонорів» та Солодкіною О.В. «Формування фонематичних процесів на різних етапах розвитку мовлення дітей»;​​​​​​​
  • підгрупові - вчитель-логопед Ширченко О.В. заняття «Формування просодичного компонента мовлення дітей старшого дошкільного віку»; вчителі-дефектологи  Кугай Т.Є. заняття «Розвиток зорово-мооторних координацій дітей з вадами зору через використання «сканер-систем», Газар`ян Н.М. «Відновлення та стимуляція порушених зорових функцій слабозорих дітей», Поперека І.І. «Використання мнемотехнічних прийомів у розвитку пам`яті та мислення дітей з ЗПР».

Керівники відвідали міні-музей текстильної іграшки народної майстрині, автора колекції ляльок-мотанок та інших текстильних іграшок Мінченко Т.Д. і на згадку кожен з гостей отримав ляльку-мотанку «Благополучниця».

​​​​​​​Також учасники заходу мали можливість прийняти участь в апробації варіативних лікувальних, корекційно-розвивальних комп’ютерних програм, ігор та завдань, познайомитись з медіапродукцією різних компаній та сайтів, які доцільно використовувати в корекційно-розвивальному просторі закладу.

Насичена програма закінчилася незабутньою музично-пізнавальною подорожжю «Я у Світі» з використанням ІКТ. Цікаве бачення теми входження дитини у світ та ролі матері  у пізнанні цього світу представили на розсуд глядачів талановиті діти та співробітники закладу.

Переглядів: 93 | Додав: pula | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar