Головна » 2017 » Ноябрь » 1 » ПРОВЕДЕННЯ МІСЬКОГО СЕМІНАРУ-ПРАКТИКУМУ ВЧИТЕЛІВ ПРЕДМЕТУ «ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ»
14:54
ПРОВЕДЕННЯ МІСЬКОГО СЕМІНАРУ-ПРАКТИКУМУ ВЧИТЕЛІВ ПРЕДМЕТУ «ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ»

Знову осінь…. Похмуре сіре небо схилилося над застиглими у граніті солдатами. Тендітні берези втрачають останні листки, неначе оплакують давно загиблих воїнів. Квіти… Квіти… Квіти.. Вони палахкотять на примерзлій землі, мов прощальні зблиски небаченої нами війни.

Навколо могили сивочолі ветерани, дорослі жителі селища Карнаухівка, дружні ряди школярів.  Серед  гостей  заступник міського голови з питань  діяльності виконкому, керуюча справами виконкому міської ради Завгородня Тетяна Жоржівна, заступник голови правління ПАТ  ДніпроАзот  Ілларіошин  Ігор Вікторович, голова профспілки ПАТ ДніпроАзот Потуремець Григорій Володимирович, селищний голова Фріске Тетяна  Василівна, голова Спілки ветеранів селища Сорокіна Алла Анатоліївна.

Лунають сповнені скорботи пісні, промови. Схилені голови. Хвилина мовчання. Сльози на очах. Кожен думає про тих, хто лежить у могилі і для кого вже ніколи не засяє сонце.

Ніжною тужливою мелодією вплітається у шум осіннього листя голос учениці 11 класу СЗШ №38  Білої Ірини. Як одкровення звучать рядки:

Я хочу без вагання перелляти

Всю зброю, що не є,

без каяття,

щоб не було чим

у життя стріляти,

щоб сонцю усміхалося дитя.

Мимоволі привертають увагу мужні чоловічі постаті, дехто з них у військовій формі. Розділити з нами скорботу та радість Свята визволення Карнаухівки від фашистських загарбників зібралися вчителі предмету « Захист Вітчизни» шкіл міста Кам'янського.

Мітинг завершився, змахнули останню сльозу…. Життя продовжується. Як і продовжується насичена програма для гостей школи.

В актовій залі 25 жовтня 2017 року  КЗ «Середня загальноосвітня школа №38 ім. І.О.Секретнюка» розпочинається робота семінару                      « Формування громадянських компетентностей особистості в умовах сталого розвитку освіти та реалізація концепції національно-патріотичного виховання на уроках  предмету « Захист Вітчизни». Зі вступною промовою виступила методист методичного кабінету при ДзГП Фіалко Віра Володимирівна, яка розповіла про військово-патріотичне виховання як складову частину національно-патріотичного виховання учнівської молоді, його роль та завдання у сучасній школі.

Директор школи Шпачінська Наталія Євгенівна презентувала діяльність  закладу, проінформувала про  створення в школі умов для формування патріотичної свідомості учня  під час навчально-виховного процесу, розвитку громадянської свідомості, виховання любові до Батьківщини.

Вчитель предмету « Захист Вітчизни» Савранець Олександр Михайлович поділився з колегами своїм досвідом з виховання патріотизму школярів, формування в молодого покоління  початкових навичок військової справи.

Патріотичні почуття починаємо виховувати з найменших школярів. І першою сходинкою до цього є відвідування ними шкільного  історико-етнографічного музею, експонати до якого зібрані учнями школи. Відвідали цей музей і наші гості. Учні-екскурсоводи під керівництвом учителя історії Пацюка Сергія Олександровича розповіли про історію створення селища від козацьких часів до сьогодення. Гості були вражені  різноманіттям експозицій, рідкісними експонатами та багатою інформацією, якою поділилися з ними екскурсоводи. Особливої уваги заслуговує стенд, присвячений воїнам АТО, нашим землякам.

Наступним кроком семінару став урок-практикум « Доведення завдання та віддача бойового наказу відділенню», під час якого старшокласники продемонстрували свої навички стройової підготовки, уміння виконувати команди, отримали завдання для практичного виконання в бойовій ситуації.

Практична частина уроку проходила на шкільному стадіоні, де    учні показали свої вміння та злагодженість у виконанні практичних дій механізованого відділення у  складі бойової групи.

Під час підведення підсумків семінару вчителі обмінялися думками та пропозиціями, високо оцінили побачене, роботу педагогічного колективу щодо виховання патріотизму в учнів, висловили подяку  адміністрації школи за організацію семінару.

Серед осінніх сірих хмар виглянуло сонечко, даруючи нам надію на мирне та щасливе майбутнє наших учнів і впевненість у тому, що шлях, вибраний вчителями школи, правильний.

Переглядів: 103 | Додав: pula | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar