Головна » 2019 » Апрель » 12 » ПІД НЕБОМ ПАРИЖА…
07:59
ПІД НЕБОМ ПАРИЖА…

09 квітня 2019 року в Центрі позашкільної роботи та дитячої творчості пройшов п’ятнадцятий традиційний щорічний фестиваль французької мови «Під небом Парижа», метою якого є популяризація культурних традицій Франції та французької мови, а також підтримка обдарованої творчої молоді. На фестиваль, крім чотирьохсот учнів з дев’яти шкіл міста (СЗШ№7, 19,27,29,30,44, гімназії№11 та 39, колегіуму №16), в яких вивчається французька  мова, завітали поважні гості: дипломат Посольства Франції в Україні, аташе з питань співробітництва в галузі французької мови пан Фабрис Пьото; Генеральний секретар Асоціації викладачів французької мови в Україні Бурмістенко Тетяна Вікторівна, а також Президент Асоціації викладачів французької мови в Україні Гейко Тетяна Миколаївна.

У фойє Центру позашкільної роботи до уваги гостей фестивалю була організована виставка дитячих малюнків. Відчути атмосферу весняного Парижа відвідувачам допомагали яскраві фотозони, а жива музика саксофону у виконанні вчителя СЗШ№6 Тетяни Мізюліної та сопілкарів братів Бєлових з гімназії №39 додавали святковості та романтичності.

Концертна програма фестивалю дивувала не лише чудовими довершеними вокальними та хореографічними номерами, а й цікавими інтерактивними формами роботи з глядацьким залом: ведучі (Залога Андрій, Вишницька Діана) разом з глядачами розучували французьку пісню, пізнавали за фото відомих французів, проходили тест на уважність… Свято видалося настільки захоплюючим, що глядачі не могли всидіти на місці -  співали і танцювали разом з артистами, гучними окликами «Молодці!» підтримували улюблених виконавців. А у фіналі концертної програми всі учасники фестивалю, а їх було 160, отримали із рук   аташе дипломи. У заключному слові Фабріс Пьото відзначив, що це був найяскравіший фестиваль із тих, що він бачив в містах України, він захоплений від вибору пісень виконавцями, адже прозвучала сучасна музика, тож деякі композиції пан Фабріс почув вперше саме на нашому фестивалі. До слова, формату  сучасної французької пісні фестиваль набув три роки тому, коли організатори заходу вирішили, що в учнів необхідно формувати уявлення про культуру саме  сучасної Франції, а  вчити мову, на їх думку, найкраще через пісню. Тут варто було б розповісти, хто ж вони - організатори фестивалю, кому, коли і як прийшла ідея започаткувати проведення фестивалю французької мови в Кам’янському. А все почалося від тоді, коли п’ятнадцять років тому наша команда від міста підготувала на франкомовний фестиваль, що проводився в Дніпрі, три чудових номери, але відібрали для участі лише один. Діти були дуже засмучені… Ось тоді їх керівник Черкасова Тетяна Василівна (вчитель французької мови гімназії№11) і запропонувала проводити власний міський фестиваль, де всі бажаючі могли б показати свій талант і знання французької мови. Сьогодні оргкомітет фестивалю - це розумні, креативні та досвідчені вчителі міста. Це і вже згадувана Тетяна Василівна Черкасова, і Ірина Вікторівна Ткаченко (колегіум№16), і методист методичного кабінету при департаменті з гуманітарних питань Тамара Петрівна Згама, і звичайно успіхом у проведенні фестивалю завдячуємо учителям французької мови закладів-учасників, а також педагогічним колективам, що допомагали у проведенні свята ( СЗШ №19,23,25, 28,30,38, 44, ЦПР та ДТ, БДТ).

     Отже, сподіваємося, що чудова «подорож» у світ французької пісні, що подарувала так багато позитивних емоцій, буде початком нового етапу співпраці учителів та учнів Кам’янського з Посольством Франції та Асоціацією викладачів французької мови в Україні.

Переглядів: 96 | Додав: pula | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar