Головна » 2018 » Апрель » 11 » МІСЬКИЙ СЕМІНАР – ПРАКТИКУМ У СЗШ№ 35
18:35
МІСЬКИЙ СЕМІНАР – ПРАКТИКУМ У СЗШ№ 35

Сьогодні на часі стоїть проблема виховання громадянської особистості в умоваї успішної соціалізації дитини. З досвідом проектної діяльності в умовах Нової української школи в дії 4 квітня на семінарі-практикумі познайомили педагоги СЗШ №35 заступників директорів  з виховної роботи  закладів загальної середньої освіти міста.

Поряд з традиційними підходами до виховання стрімко входять в життя інноваційні методи. Саме це і побачили на практиці учасники семінару. Центральною темою семінару була проектна діяльність учнів, яка формує компетентності взагалі і, зокрема, громадянську та соціальну.

Теоретичний блок семінару відкрили методист методичного кабінету при  департаменті з гуманітарних питань  М.М. Бабенко, директор СЗШ № 35 С.І. Бичко, заступник директора з ВПВ Завішева Г.М.

Практичний психолог О.І. Дубень провела арт- терапію «Джерело творчого потенціалу педагога». Наприкінці семенару – це було приємним сюрпризом - усі гості отримали результати психологічного тесту разом зі своєю фотографією.

Далі учасники семінару, розділившись на групи, познайомилися з практичним втіленням проетної діяльності школи. Проек у 2 -Б класі був пов´язаний з вибором професії. Здавалось, не тема для малечі. Але О.Ю. Козій зуміла показати дітям, що вдалий вибір – запорука життєвого успіху. Для демонстрації проекту були задіяні дослідження різних професій, майстерно виконані другокласниками. Присутні гості також відмітили системну творчу співпрацю вчителя з батьками.

 «Посієш вчинок – пожнеш наслідок» - такою була презентація проекту у 3-А класі, мета якого розвивати соціальну компетентність молодших школярів, формувати позитівні доброзичливі відносини між однолітками.      Дев´ятикласники захищали проект на актуальну тему: « Енергетичні напої надають крила чи вбивають». «Хіміки» і  «Соціологи»  представили свої дослідження, а «Тінейджери» зробили для всіх висновок: енергетичні напої у своїй більшості – шкідливі, а в поєднанні з алкоголем чи кофеїном можуть привести до летального випадку.

Учні 11 класу  за Міжнародною програмою «Рівний – рівному» презентували проект «Здоровим бути модно!». Для реалізації цього проекту учні заздалегідь відвідали деякі відділення у лікарнях, обробили статистичні дані вживання тютюна, алкогольних напоїв, наркотичних речовин серед підлітків на Дніпропетровщині. Створили веб – сторінку  «Ми обираємо здоровий спосіб життя» у фейсбуці. Випустили буклет, провели квест за темою проекту.

Цікаво, креативно пройшло засідання  м/о класних керівників у формі тьюторіала «Сучасні підходи до формування громадянських і соціальних компетентностей особистості». Об´єднані у чотири групи, учасники семінару виконували інноваційні вправи сторітелінгу,  вчилися складати  фрейми,  металіні карти, а потім знаходили позитив у вправі рефреймінгу.

В ході семінару  заступники директорів з виховної роботи  відвідали шкільний музей бойової слави, закріпили алгоритм створення громадських дитячих організації, пропонували практичні рішення розв'язання  конфліктних ситуацій в закладах освіти. Учасників семінару привітали своїми виступами творчі колективи школи:  ляльковий театр, хореографічний ансамбль «Енергія танцю», сольні виступи як дітей, так і педагогів.«Це цікаво, інтерактивно, сучасно і необхідно в умовах розвитку Нової української школи», - таким був одностайний висновок учасників семінару. Всі учасники семінару отримали також спецвипуск газети «Піраміда».

Переглядів: 83 | Додав: pula | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar