Головна » 2018 » Ноябрь » 11 » МІСЬКА ПЕДАГОГІЧНА (НЕ) КОНФЕРЕНЦІЯ
14:27
МІСЬКА ПЕДАГОГІЧНА (НЕ) КОНФЕРЕНЦІЯ

39-та сесія Генеральної конференції ЮНЕСКО затвердила рішення про відзначення у 2018 році 100-річчя від  дня народження В.О.  Сухомлинського.

Згідно річного плану роботи департаменту з гуманітарних питань Кам’янської міської ради  08 листопада 2018 року  на базі КЗ НВК № 3 проведено міську педагогічну (не) конференцію «Педагогічні ідеї В.О.Сухомлинського і Нова українська школа».

Сьогодні усіх педагогів України єднає визначна постать «вічного» вчителя, видатного  педагога та гуманіста Василя Олександровича Сухомлинського, творчість якого є унікальним явищем в українській та світовій педагогіці.

Педагогічна спільнота міста Кам’янського також  відзначила 100 - річчя від дня народження педагога, провівши низку заходів на рівні закладів загальної середньої освіти, дошкільних закладів. До  проведення заходів залучено і  батьківську громадськість   міста.

В ЗЗСО міста  проведено  відео-уроки, прес-конференції,  відео-екскурсії та презентації,  знайомство з біографією видатного педагога, відвідування міської дитячої бібліотеки та її філій, проведено педагогічні читання та педагогічні ради. Ряд педагогічних колективів міста відвідали Павлиську школу ім. В.О Сухомлинського, там відбувся також виїзний семінар директорів шкіл м. Кам’янського.    

При знайомстві з літературною спадщиною педагога учнівські колективи інсценували казки, притчі та оповідання В.О. Сухомлинського, організовано та проведено міський конкурс малюнків «Золоті розсипи казок В.О. Сухомлинського», фотоконкурс  уроків   на    природі    за    ідеями В. Сухомлинського.

Основна ідея педагогічної (не) конференції – співпраця директорів ЗЗСО та їх заступників з  освітнього процесу,  керівників міських методичних об’єднань, класних керівників, молодих та малодосвідчених педагогів, батьків щодо трансформації педагогічних ідей В.О.Сухомлинського  у  Нову  українську  школу.

У педагогічній (не) конференції прийняли участь близько 200 чоловік. Учасників конференції   зустріли   учнівський  та   педагогічний  колектив КЗ НВК № 3 (директор Нагай Л.В.), які запросили гостей до перегляду літературно-музичної композиції «Стежками добра і любові», де намагалися через біографічні факти розповісти присутнім про життєвий та творчий шлях Василя Сухомлинського.

А далі розпочалася практична робота, яка, за задумом завідуючої методичним кабінетом при департаменті з гуманітарних питань Кам’янської міської ради Ващенко В.А.  повинна  окреслити  головні  напрями у діяльності педагогів, пріоритетом яких є слова В.Сухомлинського «Серце віддаю дітям». Робота  у фокус-групах з певними категоріями мала на меті розкрити основні   чотири   вектори,  які    найбільш  вивчалися    і   досліджувалися   В.О. Сухомлинським.

Так,  керівників закладів загальної середньої освіти та їх заступників з освітнього процесу запросили до фокус-групи «Директор школи – учитель учителів», модератором в групі працювала  Рева Н.В.  директор КЗ «Гімназія №11», яка зуміла провести лінію спільного від ідей Сухомлинського до сьогодення, визначити основні напрямки роботи директора сучасного закладу освіти. Директорами було створено скрайбінг-презентацію, проведено захист роботи їх груп. Робота даної фокус-групи пройшла під девізом «Головне завдання школи – навчити дитину вчитися».

У іншій фокус-групі,  до якої запросили заступників директорів ЗЗСО з виховної роботи, керівників міських методичних об’єднань, класних керівників модератором стала Хріпко В.Г., заступник директора  КЗ «СЗШ № 10», яка творчо підійшла до співпраці з колегами, відпрацювала з ними  безліч сучасних форм та прийомів в організації виховного процесу у школі, група провела паралель між школою виховання В.О.Сухомлинського крізь призму століття. Під час захисту роботи  учасники  фокус-групи презентували на загал короткометражну «стрічку-еволюцію», де чітко прослідковується багато спільних поглядів видатного педагога та сучасних методів і прийомів, адже саме В.О.Сухомлинський створив таку систему виховання, в основі якої знаходиться особистість дитини. Цитуємо класика української та світової педагогіки : «Школа - не комора знань, а світоч розуму. Усі діти не можуть мати однакові здібності. І найважливіше завдання школи — виховання здібностей».

Однією з найдинамічніших фокус-груп стала група, в якій працювали молоді та малодосвідчені педагоги, модератор  - Островська М.О., заступник директора з освітнього процесу КЗ «Технічний ліцей», яка разом з  командою однодумців змогла налаштувати     учасників на  позитив, співпрацю,     та найголовніше – місію вчителя - навчати, виховувати, любити дитину!  Молодь із задоволенням демонструвала своє налаштування на працю педагога,  емоційно, яскраво, практично представляли родзинки досвіду. Місто має бути спокійне – підростає нове покоління, педагоги нової генерації, які мають сучасні погляди та безмежну любов до дітей!

"Учитель — перший і головний світоч в інтелектуальному житті школяра; він пробуджує в дитини жадобу знань, повагу до науки, культури, освіти", так вважав В.О.Сухомлинський.

Високу активність  проявила і  батьківська громадськість. «Батьківська педагогіка в ідеях В.О. Сухомлинського», - саме це питання розглядалося у роботі  фокус-групи, куди і запросили батьків дітей  закладів загальної середньої освіти міста. Модератором даної групи стала  Нікітіна І.І., практичний психолог КЗ «СЗШ № 25». Група відпрацювала 10 заповідей батьківства та спробувала порівняти їх із сучасними поглядами на виховання підростаючого покоління.  "Батько і мати дали тобі життя й живуть заради твого щастя. Бережи їх здоров’я і спокій. Не принось їм біль, розчарування, страждання» - слова В.Сухомлинського близькі та актуальні і нинішнім поколінням.

Підводячи підсумки міської педагогічної (не)  конференції «Педагогічні ідеї В.О.Сухомлинського і Нова українська школа», директор департаменту з гуманітарних    питань     Кам’янської     міської    ради Онищенко Т.Я. наголосила  на важливості даного заходу, важливості трансформації ідей видатної постаті 20 століття, педагога і  наставника, науковця  В.О. Сухомлинського у сучасність, у формат реалізації Концепції Нової української школи. Тетяна Яківна звернула увагу на співпрацю закладу з батьками, важливість та необхідність співдружності заради єдиної мети – заради дітей та їх успішного майбутнього. В.О.Сухомлинський говорив: «Коли школа, громада, батьки виступають у єдності, це вчить дітей мудрості, гармонії, вимогливості». Директор  подякувала учасникам (не) конференції за активність, креативність, наполегливість та побажала присутнім успіхів! 

Переглядів: 51 | Додав: pula | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar