Головна » 2017 » Июнь » 19 » ЮНІ БОТАНІКИ ЗВІТУЮТЬ
11:51
ЮНІ БОТАНІКИ ЗВІТУЮТЬ

З 13 по 15 червня 2017 року на базі Кіровоградського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді відбувся VI Всеукраїнський експедиційно-польовий збір команд юних ботаніків, в якому взяли участь 18 команд з 16 областей України.

Дніпропетровську область представляли вихованці комунального закладу «Дитячий екологічний центр» Кам’янської міської ради Біла Ольга і Фельдман Віктор під керівництвом заступника директора з НМР КЗ «ДЕЦ» Горєлової Тетяни Володимирівни.

Програма зльоту була цікава і насичена, до неї входили: захист домашнього завдання - презентації науково-дослідницької роботи на місцевому матеріалі, польовий практикум на базі дослідно-селекційного дендрологічного лісового центру «Веселі Боковеньки» та виставка світлин на тему «Рослини, які поширені на території вашого регіону та підлягають особливій охороні».

Наша команда до захисту домашнього завдання представила науково-дослідницьку роботу «Видове біорізноманіття рослин територій Орільського національного парку, прилеглих до р. Дніпро», в якій зі згідно складеними флористичними списками обґрунтувала і документально підтвердила належність цієї частини парку до IPA- територій (Important Plant Areas). Робота була відмічена Подякою управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації за вагомий внесок у збереження біорізноманіття та успішну презентацію територій та об’єктів природно-заповідного фонду регіону.

Польовий практикум проходив в мальовничому куточку Кіровоградщини – дендрологічному парку «Веселі Боковеньки», якому нещодавно виповнилось 124 роки. Програма практикуму передбачала ознайомлення із природною та інтродукованою фітобіотою дендропарку, вивчення умов зростання фітоценозів в парку, заповнення робочого щоденника, створення презентації для захисту досліджень з використанням світлин, зроблених власноруч, та захист регіональних досліджень.

За результатами участі наша команда посіла ІІІ місце у виставці світлин та ІІІ місце у захисті регіональних польових досліджень.

В рамках експедиційно-польового збору учасники зльоту відвідали Кіровоградський обласний краєзнавчий музей з оновленим відділом природи, здійснили пішохідну екскурсію по історичному центру  Кропивницького та вздовж набережної ріки Інгул.

Діти отримали незабутні враження від природи Кіровоградщини – географічного центру України, розширили свої знання з ботаніки, дендрології та екології, вдосконалили навички дослідницької роботи в природних умовах, розширили коло друзів.

Переглядів: 88 | Додав: pula | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar