Головна » 2019 » Март » 27 » ФОРМУВАННЯ ПРОЕКТНО-ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СУЧАСНОЇ ТРУДОВОЇ ПІДГОТОВКИ УЧНІВ
18:52
ФОРМУВАННЯ ПРОЕКТНО-ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СУЧАСНОЇ ТРУДОВОЇ ПІДГОТОВКИ УЧНІВ

27 березня 2019 року на базі в КЗ СЗШ № 20 ім.О.І.Стовби відбувся семінар-практикум технічної праці, присвячений проблемі сучасної трудової підготовки учнів в умовах реалізації Концепції Нової української школи.   Відкриваючи семінар, Заіка Н.І., методист методичного кабінету при департаменті з гуманітарних питань, звернула увагу присутніх на новітні підходи до технологічної освіти в світлі реалізації Концепції НУШ  та Закону України» Про освіту». В своїй доповіді-презентації вона акцентувала увагу на завданні , яке стоїть перед новою школою – не «напхати» дитину знаннями, а навчити її здобувати знання за потребою і застосовувати їх у різних життєвих ситуаціях.

Директор школи Гончарук І.Ю. представила  експрес-портрет заклад​​​​​​​у  через призму технологічної освіти, акцентувавши увагу на необхідності навчити учнів використовувати знання для набуття соціальних та підприємницьких компетентностей.

Дударєва Н.М., заступник директора школи з НВР, розповіла про використання мережевих  та електронних  технологій під час викладання технічної праці, ознайомила присутніх з інтерактивною платформою для електронного навчання .  Вчителі спільно з Наталією Миколаївною виконали ряд практичних тренувальних вправ з трудового навчання на інтерактивній дошці. Зацікавив вчителів технічної праці бібліотечний креатив—кейс «Світ очима технічної книги» бібліотекаря школи Волянської А.Ю.  Психолог Литвиненко Л.В  продемонструвала присутнім вплив ручної праці на конструктивні здібності дитини . Феєріятехнологічних проектів учнів приємно здивувала  учасників семінару. Під час майстер-класу «Виготовлення креативної шпаківні», який провів вчитель технічної праці Авілов М.І. присутні, поділившись на дві підгрупи,  зробили декілька готових виробів та розмістили їх на подвір’ї школи.

Друга частина практичного блоку семінару « Шляхи підвищення професійної компетентності вчителя технології в умовах НУШ через пректноорієнтоване навчання» відбулася на базі Камянського  професійного ліцею (директор Школяр В.П.). Для вчителів трудового навчання заступник директора КПЛ з НВР Чаусова Г.А. розповіла про значення СТЕМ-освіти , як сучасної парадигми Нової української школи. Нові знання, здобуті учасниками семінару під час тренінгу «Конструювання інтегрованого навчального проекту»,  знадобляться їм в подальшому  викладанні предмету.

Під час підведення підсумків семінару присутні виказали панораму думок щодо практикоорієнтованої складової технічної праці  та проектування  на уроках по новому.  Методист Заіка Н.І. надала методичні рекомендації щодо алгоритму «як навчити учнів проектувати вироби» та створювати кластер із визначення можливих технологій виготовлення. 

Переглядів: 186 | Додав: pula | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar