Головна » 2017 » Ноябрь » 13 » ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ В ЗАКЛАДАХ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
13:01
ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ В ЗАКЛАДАХ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

День української писемності та мови відзначень 9 листопада в закладах дошкільної освіти міста. Свято встановлено Указом Президента України від 6.11.1997 р. № 1241/97 і відзначається щорічно на честь українського літописця Нестора — послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця почалася писемна українська мова.

Керівники закладів, вихователі-методисти та усі охочі взяли участь у радіодиктанті національної єдності, який проводився на Першому каналі українського радіо. Мета учасників акції — не з’ясувати рівень знань з української мови, а продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує рідне слово.

У цей день педагоги читали та обговорювали з дітьми художні твори українською, інсценували їх, проводили мовленнєві ігри, КВК, квести, змагання кращих знавців української мови. За рекомендаціями журналу «Джміль» упродовж дня з дітьми проведено

  • Бесіда “Мова — наш скарб”: розповідали дітям, як кожен народ береже і плекає свою мову, наскільки важливо вільно володіти мовою країни, у якій живеш, поговоріть про повагу до державної мови, до народу країни проживання.
  • Діалог-дослідження “Королівство-невидимка, або Його Величність Слово” бесіда про мову і мовлення, змістове наповнення та емоційне забарвлення слів, а також цікаві малюнки, ігри, завдання, вправи.
  • Гра-змагання “ЙО та ЬО на танцювальному шоу” : малята потрапили на танцювальний турнір у Країні Граматики, де розв’язували  веселі завдання і вивчали правила вживання буквосполучень ЬО та ЙО.
  • Фестиваль “Осінні віршики строкаті, що не дадуть вам нудьгувати”: діти читали веселі віршики про осінь, створювали ілюстрації до них, знаходили слова-прикраси у віршах та ілюстраціях, а також розв’язували цікаві завдання про епітети та порівняння.

Батьки також залучилися до активної участі у заходах: надали допомогу в організації виставок книг українських поетів і письменників для дітей; продемонстрували знання у літературній вікторині «З якого твору уривок» та пісенному конкурсі «Бабусині колисанки».

Збагачуючи знання дітей про поетів, письменників, про їх твори; педагоги виховують у дітей любов до національних традицій, народної мудрості, до краси і гармонії рідного слова; показують її красу і багатство; розвивають бажання вивчати українську мову; виховують любов і повагу до рідного слова.

Переглядів: 65 | Додав: pula | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
avatar