Головна » 2017 » Июнь » 20 » БІБЛІОТЕКАРІ МІСТА ПОДОРОЖУЮТЬ РІДНОКРАЄМ
13:09
БІБЛІОТЕКАРІ МІСТА ПОДОРОЖУЮТЬ РІДНОКРАЄМ

31 травня 2017 р. за ініціативою департаменту з гуманітарних питань міської ради  (директор Тетяна Онищенко), у рамках виїзної краєзнавчо-патріотичної екскурсії, бібліотекарі вісімнадцти шкіл м. Кам'янського  на чолі з методистом методичного кабінету департаменту з гуманітарних питань Камꞌянської міської ради Ніною Заїкою відвідали смт. Петриківка.

Прибувши до Петриківки, завітали на Племконезавод де їх зустріла екскурсовод Вікторія, яка ознайомила присутніх  із породами коней, що є на заводі. Територія заводу має 230 гектарів пасовищ, де мешкає 116 коней,  є криті манежі, поєднані з спортивною конюшнею, виїзне та конкурне поле з сучасним комплектом перешкод. Інформація, яку надавали в продовж екскурсії, бібліотекарями може використовуватися для проведення бібліотечних уроків.

Далі бібліотекарі продовжили знайомство з історією с. Петриківка. Наступна зупинка була біля Свято-Покровського собору, з історією якого учасників поїздки ознайомила завідуюча бібліотекою НВК №3 Вікторія Нагай, яка розповіла історичні факти заснування першого собору на території села, також переповіла легенди, що розповідають мешканці села. З її розповіді дізнались, що запорізькі володіння або «вольності» займали величезну територію, яка в 1770-х роках складалася з самої Січі, восьми паланок, де було 45 сіл і 1660 хуторів-зимівників. Та особливо дбав про заселення цих просторів Петро Калнишевський, створюючи «економічну базу козацької республіки». Завдяки його турботам у дикому степу виростали нові села, так, зокрема, виникло й село Петриківка на Дніпропетровщині.

І знову зупинка –  пам’ятник легендарній фронтовій «Полуторці»,  яка під керуванням місцевого мешканця Дмитра Сороки пройшла війну від Петриківки до Берліну та своїм ходом повернулась до рідного села.

Згадували і засновника Петриківки. Про нього тут говорять: «Як був кошовим Лантух, то не було хліба й для мух, а як став кошовим Калниш, то лежав на столі цілий книш». В селі ще й досі печуть хліб власного виробництва, тож перебуваючи в цьому краї, учасники екскурсії поласували  запашним гарячим книшем з Петриківки.

Вирушили до кінцевої зупинки – садиби-музею «Петриківські барви», там учасники поїздки відвідали музей українського побуту та вишиванки. Далі групу чекала Олена Ярмолюк – українська художниця, майстер петриківського розпису, яка запросила усіх присутніх на майстер-клас з петриківського розпису.

Краєзнавчо-патріотична екскурсія вдалася на славу і надовго запам’ятається усім бібліотекарям, які використають її матеріали під час практичних занять у шкільних бібліотеках загальноосвітніх навчальних закладів міста.

Переглядів: 103 | Додав: pula | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar