Головна » 2018 » Март » 26 » БІБЛІОКАФЕ В НВК№ 37
12:44
БІБЛІОКАФЕ В НВК№ 37

Сучасна освіта не можлива без позитивних змін та оновлення діяльності бібліотек. Запровадження новітніх освітніх  технологій вимагає як традиційних, так і нестандартних підходів до організаційно-методичної діяльності шкільної бібліотеки. Зважаючи на відповідність річного плану департаменту з гуманітарних питань та КЗ «НВК № 37», реалізуючи завдання, з метою надання допомоги та для підвищення професійної компетентності бібліотечних працівників закладів освіти нашого міста на базі НВК № 37 22 березня 2018 року відбувся міський семінар шкільних бібліотекарів.

Розпочався семінар із народного обрядового дійства. Оскільки саме в цей день Християнське свято - 40 святих, наші предки закликали весну.  Вчителі закладу в театралізованій формі разом із учасниками семінару відтворили народний фольклорний обряд. Мотиваційними моментоми були - спів веснянок, хороводи та традиційна випечена пташечка, яку кожен отримав на знак приходу весни.

Бібліотекарі закладів освіти  відвідали віртуальний бібліотечний вернісаж, а потім вирушили у віртуальну подорож, яка привела їх до бібліокафе «Літературний гурман». Тут учасники ознайомились з меню : «Смачний український борщик», «Історичний фреш», Бутерброди «Поетичні», Десерт «Жіночий», Шашлик «Всезнайко», Дедективне асорті, Заморський струдель.

Відкрила семінар-практикум  методист із  бібліотечних фондів методичного кабінету при ДзГП Ніна Заіка, яка наголосила: «Сучасний бібліотекар школи повинен володіти ситуацією і знаходитись у постійному пошуку нового й актуального, віднаходити форми співпраці, довіри з читачами і позитивними результатами здобувати авторитет.»

Наталія Гончар директор НВК № 37, освітила основні пріоритети розвитку бібліотек закладів освіти: «Змінюються  шкільні програми, зростає інтелектуальний рівень читача. Сучасний бібліотекар повинен вміти поєднувати всі можливі форми роботи, щоб заохотити учнів до читання, стимулювати до використання інформаційних ресурсів.»

Завідуюча бібліотекою   НВК № 37 Вікторія Карповська познайомила присутніх із методикою креативних форм роботи. До складу увійшли: портфоліо, «Підвішена книга», «Бібліо-кросс», «Бібліофреш», «Бібліошопінг», «Флешбук», «Літературний ярмарок», «Бібліотечний Non-stop», книжкова виставка – і звичайна, і креативна,  Bookclip.

Цікавим був виступ Тетяни Гончар, завідуючої бібліотекою філії КЗ ЦБС № 8. Вона поділилась досвідом та новими формами роботи дитячої бібліотеки.

На практичному модулі кожен учасник семінару створив свою презентацію за книгою О. Майбороди «А ти знаєш, що я знаю» і одразу бібліотекарі відправили роботи на сайти своїх шкіл.

У формі круглого стола під час релаксаційного модуля бібліотекарі висловили цікаві думки , щодо основноних форм наукової популяризації книги – книжкові виставки. Проте творчість і фантазія бібліотекарів безмежні і зараз віднайдено чимало видів виставок. Книжкова виставка – оперативна форма масової роботи. У сучасних умовах кожна бібліотека має свої моделі і тенденції виставної діяльності. Тому бібліотечна виставка стає активним помічником в організації читання.

Наприкінці семінару-практикуму усі учасники прийшли до спільного висновку:  вижити в сучасному динамічному світі освітня бібліотека може тільки вводячи креативні форми роботи, бо ризикує залишитись на узбіччі стрімкого розвитку прогресу. Кожен учасник семінару-практикуму отримав сертифікат, хороший настрій та незабутні враження від прийому у НВК №37.

Переглядів: 60 | Додав: pula | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar